



| Product Dimensions | 59.6cm x 96cm x 26.7cm |
|---|---|
| Colour | Black Gloss |
| Manufacturer | VIspera |
| Key Feature 1 | Quantum Dot 4K UHD screen |
| Key Feature 3 | Wide range of connection options |
| Key Feature 2 | TIZEN OS and Freeview HD |
| GTIN | 5060880460276 |
| Colour | Black |
| Model Number | QLED43NOVA |
| Product Category Group | Brown Goods |
| Product Type | TV |
| Weight | 6.1 kg |
| Shipping Height | 63.5 cm |
| Shipping Weight | 9.2 kg |
| Shipping Width | 103.5 cm |
| Shipping Depth | 14 cm |
| Screen Size | 43 |
| Depth | 26.7 cm |
| Additional Information | Optical coaxial out for Soundbars, 3x HDMI inputs allows connection of external devices such Gaming Consoles |
| Height (cm) | 59.6 cm |
| Features | Quantum Dot 4K UHD screen, TIZEN OS and Freeview HD, Wide range of connection options |
| Energy Efficiency Class | F |
| with DVD player | No |
| Smart | Yes |
| Freesat Built In | No |
| Screen Size (inches) | 43 |
Vispera QLED43NOVA 43" 4K Ultra HD QLED Smart TV
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

