







| Product Dimensions | 112cm x 30cm x 24cm |
|---|---|
| Colour | Purple |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Steerable technology allows you to navigate smoothly around furniture and obstacles |
| Key Feature 3 | Additional tools for above the floor cleaning |
| Key Feature 2 | Perfect for homes with pets |
| GTIN | 5012512164564 |
| Model Number | UCUESHV1 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 80 dB |
| Weight | 6.9 kg |
| Shipping Height | 79 cm |
| Shipping Weight | 11.2 kg |
| Shipping Width | 34 cm |
| Shipping Depth | 29 cm |
| Depth | 24 cm |
| Height (cm) | 112 cm |
| Features | Steerable technology allows you to navigate smoothly around furniture and obstacles, Perfect for homes with pets, Additional tools for above the floor cleaning |
| Cable length (m) | 10 m |
VAX UCUESHV1 Air Lift Steerable Pet Pro Vacuum Cleaner
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
