







| Colour Group | Multi-coloured |
|---|---|
| Product Range | Hand Held Vacuum Cleaners |
| Width | 32 cm |
| Height | 14 cm |
| Product Dimensions | 14cm x 32cm x 9.5cm |
| Colour | White & Orange |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Cordless & Convenient |
| Key Feature 3 | Lightweight design |
| Key Feature 2 | 15-minute run time |
| GTIN | 5012512157498 |
| Colour | White |
| Model Number | H85GAB10 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Hand Held Cleaner |
| Package Contents | 1x Gator 10.8V, 1x Charger |
| Number of Power Levels | 1 |
| Weight | 1.24 kg |
| Shipping Height | 16 cm |
| Shipping Weight | 1.57 kg |
| Shipping Width | 37 cm |
| Shipping Depth | 14 cm |
| Depth | 9.5 cm |
| Accessories | 1x Built-in Crevice Tool |
| Maximum Battery Recharge Time | 720 min |
| Maximum Battery Run Time | 15 min |
| Features | Cordless & Convenient, 15-minute run time, Lightweight design |
| Dust Capacity | 0.3 L |
| Floor Type | Upholstery, Carpet, Hard Floors, Laminate |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | 15 mins |
| Weight (kg) | 1.24kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
VAX H85-GA-B10 Gator 10.8v Hand Held Cleaner - 15 Minutes Run Time - White & Orange
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
