







| Product Dimensions | 114cm x 24cm x 18.5cm |
|---|---|
| Colour | Graphite |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Cordless |
| Key Feature 3 | DustVault technology |
| Key Feature 2 | 45-minute runtime |
| GTIN | 5012512165509 |
| Colour | Grey |
| Model Number | CLSV-B4KS |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cordless Vacuum |
| Weight | 3.1 kg |
| Shipping Height | 72.5 cm |
| Shipping Weight | 4.6 kg |
| Shipping Width | 28.5 cm |
| Shipping Depth | 18.5 cm |
| Depth | 18.5 cm |
| Height (cm) | 114 cm |
| Features | Cordless, 45-minute runtime, DustVault technology |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 48 |
| Weight (kg) | 3.1 |
VAX CLSV-B4KS ONE PWR Blade 4 Vacuum Cleaner - 45 Minutes Run Time - Graphite
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
