

























| Product Dimensions | 24cm x 35cm x 33cm |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Great with homes for pets |
| Key Feature 3 | Ideal for multi-surface |
| Key Feature 2 | Home tool kit included |
| GTIN | 5012512172446 |
| Colour | Blue |
| Model Number | CDSW-MPXP |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Carpet Washer |
| Weight | 4.5 kg |
| Shipping Height | 35 cm |
| Shipping Weight | 5.7 kg |
| Shipping Width | 36 cm |
| Shipping Depth | 29 cm |
| Depth | 33 cm |
| Height (cm) | 24 cm |
| Features | Great with homes for pets, Home tool kit included, Ideal for multi-surface |
| Cable length (m) | 5.5 m |
VAX CDSW-MPXP Spotwash Home Duo Carpet Washer
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
