

| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
|---|---|
| Width | 13.4 cm |
| Height | 24.2 cm |
| Product Dimensions | 24.2cm x 13.4cm x 8.62cm |
| Colour | No Colour |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Kills 99.99% of bacteria |
| Key Feature 3 | Specifically for use in VAX SpotWashers |
| Key Feature 2 | CarpetGuard Stain Prevention |
| GTIN | 5012512175751 |
| Model Number | 1-9-142885 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vax Spotwash Antibacterial Solution |
| Weight | 1.65 kg |
| Shipping Height | 42.1 cm |
| Shipping Weight | 1.65 kg |
| Shipping Width | 14 cm |
| Shipping Depth | 24.9 cm |
| Depth | 8.62 cm |
| Additional Information | Kills 99.9% of bacteria, Oxy-Lift Boost Stain Technology Helps Break Down And Lift Tough, Embedded Dirt, CarpetGuard™ Stain Prevention Helps Keep Your Carpets Fresher For Longer, Perfect For Homes With Pets, Neutralises Odours, Specifically Formulat |
| Features | Kills 99.99% of bacteria, CarpetGuard Stain Prevention, Specifically for use in VAX SpotWashers |
VAX 1-9-142885 Spotwash Antibacterial Solution 1.5L COTTON & PEONY
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
