











| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Vacuum Cleaner Accessories |
| Product Dimensions | N/A |
| Colour | White |
| Manufacturer | Vax |
| Key Feature 1 | Citrus Burst Scent ? Refreshes pet areas instantly |
| Key Feature 3 | Multi-Surface Use ? Cleans carpets, sofas and cars |
| Key Feature 2 | Woolsafe Approval ? Safe on all wet-cleanable fibres |
| GTIN | 5012512167237 |
| Model Number | 1-9-142054 |
| Key Feature 4 | Odour Neutraliser ? Eliminates unpleasant pet smells |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Carpet Cleaning Solution 1.5L |
| Shipping Height | 42 cm |
| Shipping Weight | 8.2 kg |
| Shipping Width | 24 cm |
| Shipping Depth | 13 cm |
| Material | Plastic |
| Features | Citrus Burst Scent ? Refreshes pet areas instantly, Woolsafe Approval ? Safe on all wet-cleanable fibres, Multi-Surface Use ? Cleans carpets, sofas and cars, Odour Neutraliser ? Eliminates unpleasant pet smells |
VAX 1-9-142054 Pet Carpet Cleaner 1.5L Citrus Scent
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
