

| Product Dimensions | 5.5cm x 25.5cm x 35cm |
|---|---|
| LPG Conversion Kit Available | No |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Tefal |
| Key Feature 1 | Six cooking functions |
| Key Feature 3 | Digital display and button controls |
| Key Feature 2 | Nine power levels |
| GTIN | 3045386358946 |
| Colour | Black |
| Model Number | IH201840 |
| Product Category Group | White Goods |
| Pan Supports | No |
| Residual Heat Indicator | No |
| Rapid Heat-up | No |
| Pan Presence Sensor | No |
| Wi-Fi | No |
| Wok Burner | No |
| Smart Connect | No |
| Depth | 35 cm |
| Auto Shut-Off | No |
| Child Lock | No |
| Boost Function | No |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 5.5 cm |
| Features | Six cooking functions, Nine power levels, Digital display and button controls |
| FFD Fitted | No |
| Flexible Induction Zone | No |
| Flame Safety Device | No |
| Number of hob zones | 1 |
| Electrical connection | Plug in (13a Cable not supplied) |
| Control position | Front |
Tefal IH201840 25.5cm Induction Hob - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

