





















| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 104 cm |
| Height | 5.8 cm |
| Product Dimensions | 5.8cm x 104cm x 11cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | TCL |
| Key Feature 1 | HDMI eARC 2.1 ? Effortless high-quality sound |
| Key Feature 3 | 5.1 surround sound ? Enveloping cinematic audio |
| Key Feature 2 | RAY?DANZ tech ? Expansive audio immersion |
| GTIN | 5901292528102 |
| Colour | Black |
| Model Number | Q65H |
| Key Feature 4 | AI Sonic-Adaptation ? Tailored sound experience |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Weight | 6.4 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 51.2 cm |
| Shipping Weight | 15.2 kg |
| Shipping Width | 113.8 cm |
| Shipping Depth | 29.2 cm |
| Depth | 11 cm |
| Features | HDMI eARC 2.1 ? Effortless high-quality sound, RAY?DANZ tech ? Expansive audio immersion, 5.1 surround sound ? Enveloping cinematic audio, AI Sonic-Adaptation ? Tailored sound experience |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | Yes |
| Bluetooth | No |
TCL Q65H Soundbar 5.1 with Dolby Atmos - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com
