



| Product Dimensions | 24.3cm x 44.6cm x 33.8cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Statesman |
| Key Feature 1 | 6 power levels including defrost |
| Key Feature 3 | Glass turntable |
| Key Feature 2 | 30 minute timer |
| GTIN | 5016368093610 |
| Colour | White |
| Model Number | SKMS0720MPW |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Microwave |
| Number of Power Levels | 6 |
| Weight | 9.5 kg |
| Shipping Height | 26.8 cm |
| Shipping Weight | 10.5 kg |
| Shipping Width | 46.6 cm |
| Shipping Depth | 36.2 cm |
| Control Type | Dial |
| Depth | 33.8 cm |
| Additional Information | Timer, Interior Light |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 24.3 cm |
| Features | 6 power levels including defrost, 30 minute timer, Glass turntable |
| Turntable | Yes |
| Capacity (Litres) | 17 - 20 |
| Control | Dial |
Statesman SKMS0720MPW 20 Litres Single Microwave - White
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

