













| Product Dimensions | 20.3cm x 18cm x 5cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Noise Cancelling with Dual Noise Sensor |
| Key Feature 3 | Comfortable, lightweight design |
| Key Feature 2 | 35 hours battery life |
| GTIN | 4548736147843 |
| Colour | White |
| Model Number | WHCH720NW_CE7 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Over-ear |
| Weight | 0.19 kg |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Wireless Operating Distance | 10 m |
| Shipping Height | 20.3 cm |
| Shipping Weight | 0.45 kg |
| Shipping Width | 19.8 cm |
| Shipping Depth | 5.2 cm |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Depth | 5 cm |
| Additional Information | Easy and clear hands-free calling and voice assistant with wake word |
| Charging Time | 3.5 hours |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 20.3 cm |
| Microphone | Yes |
| Features | Noise Cancelling with Dual Noise Sensor, 35 hours battery life, Comfortable, lightweight design |
| Wireless | Yes |
Sony WHCH720NW_CE7 Wireless Noise Cancelling Headphones - white
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

