

















Experience exceptional sound quality and wireless convenience with the Sony WHCH520Y.CE7 Wireless Bluetooth Over ear headphones in Yellow. These headphones deliver powerful bass and clear highs, perfect for enjoying your favorite music, podcasts, and more on the go.
- Wireless Bluetooth technology for seamless connectivity
- Over ear design for comfortable wear during extended listening sessions
- Up to 20 hours of battery life for all-day use
- Built-in microphone for hands-free calling
- Lightweight and foldable design for easy portability
- Quick charge feature for rapid recharging
| Colour Group | Yellow |
|---|---|
| Product Range | Wireless |
| Width | 15 cm |
| Height | 19 cm |
| Product Dimensions | 19cm x 15cm x 4cm |
| Colour | Yellow |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Sony Headphones Connect app |
| Key Feature 3 | Bluetooth? wireless technology |
| Key Feature 2 | 50 hours of battery and quick charging |
| GTIN | 4548736166516 |
| Colour | Yellow |
| Model Number | WHCH520Y.CE7 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Headphones |
| Weight | 0.15 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 22.8 cm |
| Shipping Weight | 0.3 kg |
| Shipping Width | 17.2 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 4.4 cm |
| Depth | 4 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Sony Headphones Connect app, 50 hours of battery and quick charging, Bluetooth? wireless technology |
| Earpiece Type | Over-Ear |
Sony WHCH520Y.CE7 Wireless Bluetooth Over ear headphones - Yellow
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

