















| Product Dimensions | 22.8cm x 15cm x 4cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Passive noise-isolating |
| Key Feature 3 | Comfortable, lightweight design |
| Key Feature 2 | 35 hours battery life |
| GTIN | 4548736142817 |
| Model Number | WHCH520W_CE7 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Over-ear |
| Noise Cancelling | No |
| Weight | 0.15 kg |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Wireless Operating Distance | 10 m |
| Shipping Height | 22.8 cm |
| Shipping Weight | 0.32 kg |
| Shipping Width | 17.2 cm |
| Shipping Depth | 4.4 cm |
| Connectivity Technology | Bluetooth |
| Depth | 4 cm |
| Additional Information | Easy hands-free calling and voice assistant commands with microphone |
| Charging Time | 3 hours |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 22.8 cm |
| Microphone | Yes |
| Features | Passive noise-isolating, 35 hours battery life, Comfortable, lightweight design |
| Wireless | Yes |
| Wired | Yes |
Sony WHCH520W_CE7 Wireless Headphones - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

