











| Product Dimensions | 15.6cm x 43cm x 33.1cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | 360 Spacial Sound Mapping technology |
| Key Feature 3 | High quality visuals |
| Key Feature 2 | Dolby Atmos & DTS:X |
| GTIN | 4548736135024 |
| Colour | Black |
| Model Number | TAAN1000_CEK |
| Product Category Group | Brown Goods |
| Product Type | AV Amplifier |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 10.3 kg |
| Shipping Height | 20.5 cm |
| Shipping Weight | 11.08 kg |
| Shipping Width | 49 cm |
| Shipping Depth | 39.5 cm |
| Depth | 33.1 cm |
| Additional Information | 360 Spatial Sound technology that adapts to your environment, The supplied microphone enables seamless auto calibration with your favourite speakers, All of the original picture quality is preserved when played through the TAAN1000, Immerse yourself in su |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 15.6 cm |
| Features | 360 Spacial Sound Mapping technology, Dolby Atmos & DTS:X, High quality visuals |
Sony TAAN1000_CEK AV Amplifier - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

