

Enhance your home entertainment setup with the Sony SUWB1 Soundbar Wall Mount Bracket. This wall mount bracket is specifically designed for Sony soundbars, allowing you to easily and securely mount your soundbar to the wall for a sleek and streamlined look.
- Compatible with select Sony soundbars
- Easy to install and secure
- Provides a sleek and organized look for your home entertainment setup
- Durable construction for long-lasting use
- Adjustable design for customizable positioning
| Product Range | Wall Brackets |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Compatible with SUWL900 TV bracket |
| Key Feature 3 | Easily hidden cables |
| Key Feature 2 | Swivels up to 21 degrees |
| GTIN | 4548736162419 |
| Colour | Black |
| Model Number | SUWB1 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Wall-mount Bracket |
| Shipping Height | 7.8 cm |
| Shipping Weight | 4.4 kg |
| Shipping Width | 67 cm |
| Shipping Depth | 45.5 cm |
| Additional Information | Sony SUWB1 soundbar mount bracket for SUWL900, Swivels up to 21 degrees, Load capacity: 8kg // Distance from wall to TV and soundbar: 13mm/26mm, Compatible with BRAVIA Theatre bars 9 & 8, the HTA5000 and the HTA3000 |
| Features | Compatible with SUWL900 TV bracket, Swivels up to 21 degrees, Easily hidden cables |
Sony SUWB1 Soundbar Wall Mount Bracket
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

