













| Product Dimensions | 72cm x 31.7cm x 37.5cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Omni-directional sound |
| Key Feature 3 | TV sound booster |
| Key Feature 2 | 25-hour battery life with quick charging |
| GTIN | 4548736144026 |
| Colour | Black |
| Model Number | SRSXV800B_CEL |
| Key Feature 4 | Multi-colour lighting |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Portable Speaker |
| Weight | 18.5 kg |
| Shipping Height | 41 cm |
| Shipping Weight | 19.3 kg |
| Shipping Width | 74 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 42 cm |
| Depth | 37.5 cm |
| Additional Information | Karaoke and guitar input for more fun, Stand by mode activated after 15 minutes, 7 Built in speakers, 2 channels, 1 USB port, Voice control |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 72 cm |
| Features | Omni-directional sound, 25-hour battery life with quick charging, TV sound booster, Multi-colour lighting |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Sony SRSXV800B_CEL Wireless 2 ch Portable Speaker - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

