

The Sony SRSULT70B.EU8 ULT FIELD 7 Wireless Portable Speaker in Black is the perfect audio companion for any occasion. With its sleek design and powerful sound quality, this speaker will elevate your listening experience to new heights.
Key features of the Sony SRSULT70B.EU8 ULT FIELD 7 Wireless Portable Speaker include:
- 360-degree sound coverage for immersive listening experience
- Wireless Bluetooth connectivity for easy pairing with your devices
- Waterproof and dustproof design for durability in any environment
- Long-lasting battery life for extended playtime
- Compact and portable size for on-the-go use
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 51.2 cm |
| Height | 22.4 cm |
| Product Dimensions | 22.4cm x 51.2cm x 22.2cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | 2 X-Balanced Speaker units |
| Key Feature 3 | Sound Field Optimisation |
| Key Feature 2 | ULT button |
| GTIN | 4548736157323 |
| Colour | Black |
| Model Number | SRSULT70B.EU8 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Speaker |
| Weight | 6.3 kg |
| Shipping Height | 31.5 cm |
| Shipping Weight | 7.3 kg |
| Shipping Width | 53 cm |
| Shipping Depth | 27 cm |
| Depth | 22.2 cm |
| Additional Information | 2x X-Balanced Speaker , 2x Tweeter |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 2 X-Balanced Speaker units, ULT button, Sound Field Optimisation |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | No |
Sony SRSULT70B.EU8 ULT FIELD 7 Wireless Portable Speaker - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

