











| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 20.6 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Product Dimensions | 7.7cm x 20.6cm x 7.6cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Shockproof |
| Key Feature 3 | 12 hours of battery |
| Key Feature 2 | Echo Cancelling technology |
| GTIN | 4548736164994 |
| Colour | Black |
| Key Feature 5 | ULT button to boost your bass |
| Model Number | SRSULT50B.CE7 |
| Key Feature 4 | Stereo Pair |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Speakers |
| Weight | 650 kg |
| Warranty Information | *receipt of purchase must be kept to support any claim. |
| Shipping Height | 17.9 cm |
| Shipping Weight | 4 kg |
| Shipping Width | 35.6 cm |
| Shipping Depth | 16.1 cm |
| Depth | 7.6 cm |
| Additional Information | A portable speaker with enhanced bass, built to last. It?s easy-to-use and easy to carry, thanks to the multi-way strap. Enjoy music for longer with up to 12 hours of battery life, Rechargeable battery, USB Type-C? charge |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Shockproof, Echo Cancelling technology , 12 hours of battery, Stereo Pair, ULT button to boost your bass |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Battery play-time | Up to 12 hours |
Sony SRS-ULT50B Wireless Bluetooth Speaker - Shockproof & Powerful
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

