























The Sony SRSULT30B.CE7 ULT Field 3 (ULT30) Wireless Bluetooth Speaker in Black is a high-quality portable speaker that delivers powerful sound in a compact design. With Bluetooth connectivity, you can easily stream music from your smartphone or tablet, while the rechargeable battery provides up to 12 hours of playback time. The speaker also features an IP67 rating, making it waterproof and dustproof, so you can take it with you wherever you go.
- Wireless Bluetooth connectivity for easy streaming
- Rechargeable battery with up to 12 hours of playback time
- IP67 rating for waterproof and dustproof design
- Compact and portable design for on-the-go use
- Powerful sound quality for an immersive listening experience
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 25.6 cm |
| Height | 11.3 cm |
| Product Dimensions | 11.3cm x 25.6cm x 7.9cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | 7-band EQ |
| Key Feature 3 | Compact and portable |
| Key Feature 2 | ULT POWER SOUND |
| GTIN | 4548736164574 |
| Colour | Black |
| Model Number | SRSULT30B.CE7 |
| Key Feature 4 | 24 hours of battery life, plus quick charging (10min charge = 2hr playback). |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Wireless Speaker |
| Weight | 1.2 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 15.5 cm |
| Shipping Weight | 1.7 kg |
| Shipping Width | 28.6 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 11.4 cm |
| Depth | 7.9 cm |
| Audio Formats | SBC/AAC |
| Additional Information | Anywhere, any weather. IP67 rated waterproof, dustproof, and salt water resistant ? it?s even rustproof and shockproof too., Frequency band: 2.4Ghz |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | USB-C (DC IN /OUT only) |
| Features | 7-band EQ, ULT POWER SOUND, Compact and portable, 24 hours of battery life, plus quick charging (10min charge = 2hr playback). |
| Format Supported | A2DP / AVRCP / HFP / HSP |
Sony SRSULT30B.CE7 ULT Field 3 (ULT30) Wireless Bluetooth Speaker - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

