









































The Sony SRSULT10B.CE7 ULT FIELD 1 Portable Wireless Bluetooth Speaker in Black is the perfect audio companion for on-the-go music lovers. This compact speaker delivers powerful sound quality in a sleek and portable design.
Key features of the Sony SRSULT10B.CE7 ULT FIELD 1 Portable Wireless Bluetooth Speaker include:
- Wireless Bluetooth connectivity for easy pairing with your devices
- Compact and portable design for on-the-go use
- Powerful sound quality for an immersive listening experience
- Long-lasting battery life for extended playtime
- Integrated controls for easy operation
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bluetooth |
| Width | 20.5 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Product Dimensions | 7.7cm x 20.5cm x 7.6cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | 12-hour playback |
| Key Feature 3 | Waterproof & dustproof |
| Key Feature 2 | ULT button |
| GTIN | 4548736157088 |
| Colour | Black |
| Model Number | SRSULT10B.CE7 |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Portable Speaker |
| Weight | 0.65 kg |
| Shipping Height | 12 cm |
| Shipping Weight | 1.1 kg |
| Shipping Width | 24.2 cm |
| Shipping Depth | 12 cm |
| Depth | 7.6 cm |
| Additional Information | Auto power off mode, Sound System Technology: ULT Power Sound, Number of Built-In Speakers: 2, Number of channels: 1, The ULT FIELD 1 (ULT10) delivers powerful sound with impressive bass from a compact design, Push the ULT button, for true power; bass is |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 12-hour playback, ULT button, Waterproof & dustproof |
| Bluetooth | Yes |
Sony SRSULT10B.CE7 ULT FIELD 1 Portable Wireless Bluetooth Speaker - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

