















Enhance your home entertainment experience with the Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 in black. This powerful subwoofer delivers deep, rich bass to complement your movies, music, and games. With wireless connectivity, you can place this subwoofer anywhere in your room without worrying about running cables.
- Wireless connectivity for easy setup and placement
- 7-inch subwoofer for deep, powerful bass
- Designed to complement Sony BRAVIA TVs and home theater systems
- Sleek black finish for a modern look
- Compatible with a variety of audio sources
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 35.2 cm |
| Height | 35.8 cm |
| Product Dimensions | 35.8cm x 35.2cm x 13.4cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | 100W of deep bass from the powerful 130mm driver. |
| Key Feature 3 | Can be positioned two ways - either flush against the wall in wide spaces or with the slim side to the front in narrow spaces. |
| Key Feature 2 | It?s wireless, your space will remain clutter-free. |
| GTIN | 4548736165601 |
| Colour | Black |
| Model Number | SASW7.CEJ |
| Key Feature 4 | Designed to match the BRAVIA Theatre Bar 9, Bar 8, and Rear 8 Wireless Rear Speakers perfectly. |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Subwoofer |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 6.2 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any warranty claim |
| Shipping Height | 41.8 cm |
| Shipping Weight | 8.7 kg |
| Shipping Width | 49.4 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 20 cm |
| Depth | 13.4 cm |
| Additional Information | Smart App control |
| Bluetooth | Yes |
| Subwoofer | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Sony SASW7.CEJ BRAVIA Theatre Wireless Subwoofer 7 - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

