























| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Turntables |
| Width | 43 cm |
| Height | 11.8 cm |
| Product Dimensions | 11.8cm x 43cm x 36.7cm |
| Colour | Pure Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Fully automatic belt-drive ? Guarantees seamless vinyl play |
| Key Feature 3 | Bluetooth with aptX support ? Delivers crisp wireless sound |
| Key Feature 2 | Adjustable gain switch ? Customises audio output perfectly |
| GTIN | 4548736172197 |
| Colour | Black |
| Model Number | PSLX5BT.CEK |
| Key Feature 4 | Vibration-resistant cabinet ? Enhances pure audio clarity |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Turntable |
| Weight | 3.6 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 20 cm |
| Shipping Weight | 5.8 kg |
| Shipping Width | 43 cm |
| Shipping Depth | 51.5 cm |
| Depth | 36.7 cm |
| Audio Formats | Qualcomm aptX, Qualcomm aptX adaptive, SBC |
| Additional Information | 80% of the packaging made from recycled materials |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | audio output jack |
| Features | Fully automatic belt-drive ? Guarantees seamless vinyl play, Adjustable gain switch ? Customises audio output perfectly, Bluetooth with aptX support ? Delivers crisp wireless sound, Vibration-resistant cabinet ? Enhances pure audio clarity |
| CD | No |
| Tape Cassette | No |
| Radio | No |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Sony PSLX5BT.CEK Bluetooth Turntable with Auto Playback
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

