



















| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Turntables |
| Width | 43 cm |
| Height | 11.8 cm |
| Product Dimensions | 11.8cm x 43cm x 36.7cm |
| Colour | Dark Grey |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Fully automatic belt-drive ? Ensures smooth playback |
| Key Feature 3 | Bluetooth with aptX ? Provides high-quality wireless audio |
| Key Feature 2 | Built-in phono preamp ? Connects to powered speakers |
| GTIN | 4548736172111 |
| Colour | Grey |
| Model Number | PSLX3BT.CEK |
| Key Feature 4 | Adjustable gain switch ? Customises sound levels |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Turtable |
| Weight | 3.5 kg |
| Warranty Information | receipt of purchase must be kept to support any claim |
| Shipping Height | 20 cm |
| Shipping Weight | 5.8 kg |
| Shipping Width | 43 cm |
| Shipping Depth | 51.5 cm |
| Depth | 36.7 cm |
| Audio Formats | Qualcomm aptX, Qualcomm aptX adaptive, SBC |
| Additional Information | 80% of the packaging made from recycled materials |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | audio cable |
| Features | Fully automatic belt-drive ? Ensures smooth playback, Built-in phono preamp ? Connects to powered speakers, Bluetooth with aptX ? Provides high-quality wireless audio, Adjustable gain switch ? Customises sound levels |
| CD | No |
| Tape Cassette | No |
| Radio | No |
| Portable | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Sony PSLX3BT.CEK Wireless Bluetooth Turntable Dark Grey
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

