



























| Product Dimensions | 6.4cm x 80cm x 12.4cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Dolby Atmos cinematic surround sound |
| Key Feature 3 | Bluetooth connection |
| Key Feature 2 | Clear dialogue, powerful rich bass |
| GTIN | 4548736143265 |
| Colour | Black |
| Model Number | HTS2000_CEK |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Sounbar |
| Weight | 3.7 kg |
| Shipping Height | 13.1 cm |
| Shipping Weight | 5 kg |
| Shipping Width | 89.6 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 24.1 cm |
| Depth | 12.4 cm |
| Additional Information | Connect the HT-S2000 to your TV via an HDMI cable, plug it in, and the setup is complete, The Built-in dual subwoofer and three X-Balanced front speakers deliver blockbuster audio, Enjoy 3D dimensional sound from Sony’s new up mixer , Connect your smart |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 6.4 cm |
| Features | Dolby Atmos cinematic surround sound, Clear dialogue, powerful rich bass, Bluetooth connection |
| Subwoofer | Yes |
| Bluetooth | Yes |
Sony HTS2000_CEK 3.1 ch Soundbar - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

