

































The Sony HTA9000.CEK 7.0.2 Dolby Atmos® Soundbar in Black delivers immersive sound quality for a cinematic audio experience in the comfort of your own home. With advanced audio technologies and a sleek design, this soundbar is perfect for enhancing your home entertainment setup.
- 7.0.2 channel soundbar with Dolby Atmos® technology for a truly immersive audio experience
- Supports high-resolution audio formats for crystal-clear sound quality
- Wireless subwoofer for deep, rich bass
- Bluetooth connectivity for streaming music from your smartphone or tablet
- Multiple sound modes for customized audio settings
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wireless Connectivity |
| Width | 130 cm |
| Height | 6.4 cm |
| Product Dimensions | 6.4cm x 130cm x 11.3cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Dolby Atmos & DTS:X |
| Key Feature 3 | Acoustic Centre Sync |
| Key Feature 2 | X-Balanced speaker |
| GTIN | 4548736158788 |
| Colour | Black |
| Model Number | HTA9000.CEK |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Weight | 5.5 kg |
| Shipping Height | 13.7 cm |
| Shipping Weight | 11.7 kg |
| Shipping Width | 140 cm |
| Speakers | 13 |
| Shipping Depth | 24.8 cm |
| Depth | 11.3 cm |
| Additional Information | Unforgettable cinema sound starts here: Dolby Atmos? and DTS:X™, Pair a BRAVIA for exclusive features! Acoustic Centre Sync uses TV speakers with the bar, A powerful acoustic design with our unique X-Balanced Speaker Units. Deep, punchy bass |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Dolby Atmos & DTS:X, X-Balanced speaker, Acoustic Centre Sync |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | No |
| Bluetooth | Yes |
Sony HTA9000.CEK 7.0.2 Dolby Atmos® Soundbar - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

