







































Experience immersive sound with the Sony HTA8000.CEK 5.0.2 Dolby Atmos® Soundbar in sleek black. This soundbar delivers powerful audio quality with Dolby Atmos® technology, bringing a cinematic experience to your living room.
Key features include:
- Dolby Atmos® technology for immersive sound
- 5.0.2 channel system for dynamic audio
- Wireless connectivity for easy streaming
- Compact design for easy placement
- Multiple audio modes for customized sound
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 110 cm |
| Height | 6.4 cm |
| Product Dimensions | 6.4cm x 110cm x 11.3cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Sony |
| Key Feature 1 | Dolby Atmos & DTS:X |
| Key Feature 3 | Acoustic Centre Sync |
| Key Feature 2 | X-Balanced speaker |
| GTIN | 4548736158672 |
| Colour | Black |
| Model Number | HTA8000.CEK |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| Weight | 4.7 kg |
| Shipping Height | 13.7 cm |
| Shipping Weight | 10 kg |
| Shipping Width | 120 cm |
| Speakers | 11 |
| Shipping Depth | 24.8 cm |
| Depth | 11.3 cm |
| Additional Information | Supreme surround sound with Dolby Atmos? and DTS:X™, Pair a BRAVIA for exclusive features! Acoustic Centre Sync uses TV speakers with the bar, A powerful acoustic design with our unique X-Balanced Speaker Units. Deep, punchy bass |
| Bluetooth | Yes |
| Features | Dolby Atmos & DTS:X, X-Balanced speaker, Acoustic Centre Sync |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | No |
| Bluetooth | Yes |
Sony HTA8000.CEK 5.0.2 Dolby Atmos® Soundbar - Black
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

