























The Siemens TQ903GB9 Bean To Cup Coffee Machine in black is a sleek and stylish addition to any kitchen. This machine allows you to enjoy freshly ground coffee at the touch of a button, bringing the coffee shop experience into your home.
Key features of the Siemens TQ903GB9 Bean To Cup Coffee Machine include:
- Intuitive touch display for easy operation
- Adjustable settings for coffee strength and temperature
- One-touch cappuccino and latte function for creamy, frothy drinks
- Integrated ceramic grinder for consistent and precise grinding
- Removable milk frother for easy cleaning
- Large water tank and bean container for less frequent refills
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Bean To Cup Drinks Makers |
| Width | 31.5 cm |
| Height | 39.2 cm |
| Product Dimensions | 39.2cm x 31.5cm x 47cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Siemens |
| Key Feature 1 | BaristaMode |
| Key Feature 3 | iAroma System |
| Key Feature 2 | iSelect Display |
| GTIN | 4242003928158 |
| Colour | Black |
| Model Number | TQ903GB9 |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Coffee Maker |
| Power Consumption | 2 W |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 11.6 kg |
| Warranty Information | to register the warranty, call siemens home appliances service on 0344 892 8999, choose option 5 for the registration line |
| Water Tank Capacity | 2.3 L |
| Water Filter | Yes |
| Shipping Height | 51 cm |
| Shipping Weight | 12.8 kg |
| Shipping Width | 35 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 43 cm |
| Control Type | Remote |
| Depth | 47 cm |
| Additional Information | Fully automatic steam cleaning and optimal hygiene thanks to autoMilk Clean, Programmable, |
| Coffee Type Used | Coffee Beans |
| Maximum Pump Pressure | 19Bar |
| Features | BaristaMode, iSelect Display, iAroma System |
| Grinder | Yes |
| Water tank capacity (Litres) | 2.3 |
Siemens TQ903GB9 Bean To Cup Coffee Machine - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

