









| Product Dimensions | 81.8cm x 29.8cm x 56.7cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Siemens |
| Key Feature 1 | 21-bottle capacity |
| Key Feature 3 | Adjustable temperature |
| Key Feature 2 | LED lighting |
| GTIN | 4242003893630 |
| Colour | Black |
| Model Number | KU20WVHF0G |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Wine Cooler |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 38 dB |
| Net Total Capacity | 21 L |
| Number of Shelves | 3 |
| Weight | 27.2 kg |
| Shelf Type | oak |
| Depth | 56.7 cm |
| Climate Class | SN/ST |
| Bottle Storage Capacity | 21 |
| Interior Light | Yes |
| Installation Type | Built In |
| Height (cm) | 81.8 cm |
| Features | 21-bottle capacity, LED lighting, Adjustable temperature |
| Bottle capacity | 21 |
Siemens KU20WVHF0G 29.8cm Integrated Wine Cooler - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com


