











| Product Dimensions | 186cm x 60cm x 65cm |
|---|---|
| Colour | Black Steel |
| Manufacturer | Siemens |
| Key Feature 1 | hyperFresh Plus drawer |
| Key Feature 3 | easyAccess glass shelves |
| Key Feature 2 | superCooling function |
| GTIN | 4242003875865 |
| Colour | Black |
| Model Number | KS36VAXEP |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Larder Fridge |
| Reversible Doors | Yes |
| Noise Level | 39 dB |
| Net Refrigerator Capacity | 346 L |
| Net Total Capacity | 346 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 5 |
| Weight | 67.2 kg |
| Door Alarm | Yes |
| Display Type | LED |
| Depth | 65 cm |
| Defrost Type | Auto Defrost |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Climate Class | SN/T |
| Interior Light Type | LED |
| Installation Type | Freestanding |
| Height (cm) | 186 cm |
| Features | hyperFresh Plus drawer, superCooling function, easyAccess glass shelves |
| Energy Efficiency Class | E |
| Promotion 3 | Siemens 5 year warranty |
| With Icebox | No |
| Noise Level dB (A) | 39 |
| Temperature display | Yes |
| Total Litre capacity (Net) | 300 - 350 |
Siemens KS36VAXEP 60cm Tall Larder Fridge - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



