

| Product Dimensions | 177.2cm x 54.1cm x 55cm |
|---|---|
| Colour | N/A |
| Manufacturer | Siemens |
| Key Feature 1 | noFrost |
| Key Feature 3 | bottleRack |
| Key Feature 2 | autoAirflow |
| GTIN | 4242003896143 |
| Model Number | KI86NVFE0G |
| Key Feature 4 | freshSense |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Type | Fridge Freezer |
| Noise Level | 35 dB |
| Number of Freezer Drawers | 3 |
| Net Freezer Capacity | 76 L |
| Net Refrigerator Capacity | 184 L |
| Net Total Capacity | 260 L |
| Number of Refrigerator Crispers | 1 |
| Number of Refrigerator Door Bins | 3 |
| Weight | 54 kg |
| Storage Period in Power Failure (hours) | 10 hr |
| Split | 60/40 |
| Door Alarm | Yes |
| Display Type | LED |
| Depth | 55 cm |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Interior Light Type | LED |
| Height (cm) | 177.2 cm |
| Fast Freeze | Yes |
| Features | noFrost, autoAirflow, bottleRack, freshSense |
| Energy Efficiency Class | E |
| Freezing Capacity Per 24hrs (kg) | 4 kg |
Siemens KI86NVFE0G 54.1cm 60/40 Built In Frost Free Fridge Freezer
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



