Sharp R860SLM 25 Litre Combination Microwave - Silver
- ColourSilver
- Capacity (Litres)21 - 25
- ControlTouch button
- Microwave Power output (Watts)900
- TurntableNo
- TypeMicrowave with grill
- Manufacturer Guarantee1 year
- EAN4974019893419
Width: 49 cm
Depth: 49.5 cm
| Manufacturer | Sharp |
|---|---|
| GTIN | 4974019893419 |
| Colour | Silver |
| Model Number | R860SLM |
| Product Dimensions | 28.7cm x 49cm x 49.5cm |
| Colour | Silver |
| Key Feature 1 | 25 litre capacity - great for all households |
| Key Feature 3 | Digital control with 6 power settings |
| Key Feature 2 | 15 pre-programmed automatic menus - for ease of use |
| Product Category Group | SDA |
| Wi-Fi | No |
| Smart Connect | No |
| Depth | 49.5 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 28.7 cm |
| Features | 25 litre capacity - great for all households, 15 pre-programmed automatic menus - for ease of use, Digital control with 6 power settings |
| Turntable | No |
| Type | Microwave with grill |
| Microwave Power output (Watts) | 900 |
| Capacity (Litres) | 21 - 25 |
| Control | Touch button |

