Sharp 1T-C32GD2225K 32" HD Ready Frameless Smart Roku TV
- ColourBlack
- Freesat Built InNo
- SmartYes
- Energy rateD
- Screen Size (inches)32
- Vesa Bracket Size100 x 100
- with DVD playerNo
- Manufacturer Guarantee3 years
- EAN5905683270724
Experience stunning visuals and seamless streaming with the Sharp 1T-C32GD2225K 32" HD Ready Frameless Smart Roku TV. This sleek and modern TV is packed with features to enhance your entertainment experience.
- HD Ready resolution for crisp and clear picture quality
- Frameless design for a sleek and modern look
- Smart Roku TV platform for easy access to your favorite streaming apps
- Multiple HDMI and USB ports for connecting external devices
- Built-in Wi-Fi for seamless internet connectivity
| Manufacturer | Sharp |
|---|---|
| GTIN | 5905683270724 |
| Colour | Black |
| Model Number | 1T-C32GD2225K |
| Colour Group | Black |
| Product Range | 32 to 42 LED HD Ready Televisions |
| Width | 71.6 cm |
| Height | 42.7 cm |
| Product Dimensions | 42.7cm x 71.6cm x 7.6cm |
| Colour | Black |
| Key Feature 1 | HDR10 with Active Motion 400 |
| Key Feature 3 | Frameless design |
| Key Feature 2 | Dolby Digital Plus |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | TV |
| Operating System | Roku |
| Number of USB Ports | 1 |
| Number of HDMI Ports | 3 |
| USB | Yes |
| TV Services | Freeview play, BBC I player, ITV player, All 4, My 5, UKTV, Amazon prime video, Disney +, Google play, Netlfix, Spotify, YouTube |
| Width with Stand | 71.6 cm |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 3.6 kg |
| Shipping Height | 50.5 cm |
| Shipping Weight | 5.6 kg |
| Shipping Width | 81 cm |
| Speakers | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4 |
| Smart TV | Yes |
| Shipping Depth | 12 cm |
| Screen Technology | HD / FHD |
| Screen Size | 32 in |
| Standard Refresh Rate | 60Hz |
| Digital Tuner | Yes |
| Depth | 7.6 cm |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Backlight Technology | LED |
| Additional Information | HDR10 support with ACTIVE MOTION 400 and AV1 codec for the highest picture quality, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4, Sleek & frameless design, Digital optical and easy-to-use remote |
| Height with Stand | 46.2 cm |
| Maximum Resolution | 366 x 768 |
| Headphone | Yes |
| Electronic Program Guide | Yes |
| Features | HDR10 with Active Motion 400, Dolby Digital Plus, Frameless design |
| Energy Efficiency Class | D |
| HDMI | Yes |
| Vesa Bracket Size | 100 x 100 |
| with DVD player | No |
| Smart | Yes |
| Freesat Built In | No |
| Screen Size (inches) | 32 |


