







| Product Dimensions | 111cm x 28cm x 24cm |
|---|---|
| Colour | Charcoal grey |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Deep clean hard floors & refresh rugs |
| Key Feature 3 | Antimicrobial brush roll |
| Key Feature 2 | Removes wet & dry messes |
| GTIN | 622356256698 |
| Colour | Grey |
| Model Number | WD210UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Hand Held Vacuum |
| Noise Level | 86 dB |
| Weight | 3.95 kg |
| Shipping Height | 67 cm |
| Shipping Weight | 4.49 kg |
| Shipping Width | 34.2 cm |
| Shipping Depth | 28.5 cm |
| Depth | 24 cm |
| Additional Information | Cleans the average UK home in one charge, Charges while stored on the dock, Lightweight, Self-Cleaning Mode ensures your HydroVac is always washed and ready for the next use, Brush-roll treated with antimicrobial substances to preserve roller and res |
| Features | Deep clean hard floors & refresh rugs, Removes wet & dry messes, Antimicrobial brush roll |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 4.9kg |
| Cable length (m) | 7.6m |
Shark WD210UK Hand Held Vacuum - Charcoal Grey
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

