







| Product Dimensions | 111cm x 28cm x 26cm |
|---|---|
| Colour | Navy Blue |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Deep clean hard floors & refresh rugs |
| Key Feature 3 | Antimicrobial brush roll |
| Key Feature 2 | Removes wet & dry mess |
| GTIN | 622356258272 |
| Colour | Blue |
| Model Number | WD110UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Hand Held Vacuum |
| Noise Level | 82 dB |
| Weight | 4.9 kg |
| Shipping Height | 67.5 cm |
| Shipping Weight | 5.45 kg |
| Shipping Width | 33.6 cm |
| Shipping Depth | 30.8 cm |
| Depth | 26 cm |
| Additional Information | Lightweight , Long 7.6m power cord, Self-Cleaning Mode ensures your HydroVac is always washed and ready for the next use, Brush-roll treated with antimicrobial substances to preserve roller and resist bacterial odours on the brush-roll. |
| Height (cm) | 111 cm |
| Features | Deep clean hard floors & refresh rugs, Removes wet & dry mess, Antimicrobial brush roll |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 4.9kg |
| Cable length (m) | 7.6m |
Shark WD110UK Hand Held Vacuum - Navy Blue
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

