















| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Cordless Vacuum Cleaners |
| Width | 24.1 cm |
| Height | 121.6 cm |
| Product Dimensions | 121.6cm x 24.1cm x 13.65cm |
| Colour | Charcoal grey |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | 2-in-1 Vacuum & Spray Mop ? Simplifies floor cleaning |
| Key Feature 3 | Cordless Design ? Enables quick, easy clean ups |
| Key Feature 2 | Targeted Spray Function ? Removes tough stains fast |
| GTIN | 622356350822 |
| Colour | Green |
| Model Number | VM200UK |
| Key Feature 4 | Disposable Pads ? Ensure no-touch fresh cleaning |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | 2-in-1 Vacuum Mop |
| Pet Hair Cleaning | Yes |
| Noise Level | 88 dB |
| Package Contents | Includes Vacmop, Charger, 6 Disposable VacMop pads and 350ml Multi-Surface Cleaning Solution |
| Number of Power Levels | 1 |
| Weight | 1.52 kg |
| Warranty Information | registration requiredretain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.sharkclean.co.uk/register guarantee |
| Shipping Height | 68.2 cm |
| Shipping Weight | 3.08 kg |
| Shipping Width | 16.8 cm |
| Shipping Depth | 17.1 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 13.65 cm |
| Additional Information | COMPLETE HARD FLOOR CLEANING STARTER KIT: Includes six disposable VacMop pads and 350ml Multi-Surface Cleaning Solution. |
| Maximum Battery Recharge Time | 5 hours |
| Maximum Battery Run Time | 9.3 min |
| Features | 2-in-1 Vacuum & Spray Mop ? Simplifies floor cleaning, Targeted Spray Function ? Removes tough stains fast, Cordless Design ? Enables quick, easy clean ups, Disposable Pads ? Ensure no-touch fresh cleaning |
| Floor Type | Hard Floors |
Shark VM200UK Cordless 2-in-1 Vacuum Mop Cleaner
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

