

























| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Fans |
| Width | 80.2 cm |
| Height | 78 cm |
| Product Dimensions | 78cm x 80.2cm x 29.9cm |
| Colour | Charcoal, Beat Brass |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Powerful, high-speed bladeless |
| Key Feature 3 | Quiet power for minimal disturbance |
| Key Feature 2 | Pivot from vertical to horizontal mode |
| GTIN | 622356340700 |
| Colour | Black |
| Model Number | TF200SUK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Fan |
| Number of Fan Speeds | 10 |
| Weight | 6.25 kg |
| Warranty Information | registration required*retain receipt and register the guarantee within 28 days of purchase at www.sharkclean.co.uk/register-guarantee |
| Shipping Height | 54.9 cm |
| Shipping Weight | 9.4 kg |
| Shipping Width | 43.6 cm |
| Shipping Depth | 30.2 cm |
| Depth | 29.9 cm |
| Features | Powerful, high-speed bladeless, Pivot from vertical to horizontal mode, Quiet power for minimal disturbance |
Shark 307TF200SUK TurboBlade Multi-Directional Cooling Fan - Charcoal, Beat Brass
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

