

























| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Robotic Vacuum Cleaners |
| Width | 47.75 cm |
| Height | 44.6 cm |
| Product Dimensions | 44.6cm x 47.75cm x 36.4cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Vacuums & mops |
| Key Feature 3 | NeverStuck technology |
| Key Feature 2 | Self-Refills, Self-Empties & Self-Cleans |
| GTIN | 622356287555 |
| Colour | Black |
| Model Number | RV2800ZEUK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Robot Vacuum |
| Package Contents | Shark PowerDetect™ 2-in-1 Robot Vacuum, 60 Day MFAED, 2 Side Brushes, 3 Antimicrobial Mopping Pads, 1 Filter, 1 Anti-Odour Technology Cartridge |
| Number of Power Levels | 1 |
| Weight | 11.85 kg |
| Shipping Height | 53.3 cm |
| Shipping Weight | 15.8 kg |
| Shipping Width | 43.9 cm |
| Shipping Depth | 43.4 cm |
| Cordless | Yes |
| Depth | 36.4 cm |
| Additional Information | The Shark robot that vacuums, mops, self-empties, self-refills, self-cleans & dries., Self-Refills: No need to refill with water for up to 30 days, Self-Empties: Base holds dirt & debris for up to 60 days, Self-Cleans: Automatically cleans & d |
| Maximum Battery Recharge Time | 4 Hours |
| Maximum Battery Run Time | 100 min |
| Features | Vacuums & mops, Self-Refills, Self-Empties & Self-Cleans, NeverStuck technology |
| Dust Capacity | 0.3 L |
| Filter Type | Washabel Fabric Filter |
| Floor Type | All floor types |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 100 |
| Weight (kg) | 11.85kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Shark PowerDetect NeverTouch Pro 2-in-1 Self-Empty, Self-Refill & Self-Clean Robot Vacuum & Mop - Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

