

















| Product Dimensions | 28.7cm x 29.8cm x 28cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Perfect for homes with pets |
| Key Feature 3 | Two solutions & attachments included |
| Key Feature 2 | Instantly removes stains & odours |
| GTIN | 622356271523 |
| Colour | White |
| Model Number | PX200UKT |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 88 dB |
| Weight | 4.2 kg |
| Shipping Height | 38.8 cm |
| Shipping Weight | 5.15 kg |
| Shipping Width | 35.3 cm |
| Shipping Depth | 31 cm |
| Depth | 28 cm |
| Additional Information | Dual-activated formula removes food & spills, stains & odours, embedded mud & dirt, Powerful suction extracts dirt & liquid for fast drying, Shark CarpetXpert Deep Clean Pro formula removes layers of ground-in dirt and grime , |
| Height (cm) | 28.7 cm |
| Features | Perfect for homes with pets, Instantly removes stains & odours, Two solutions & attachments included |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 4.2kg |
| Cable length (m) | 4.6m |
Shark PX200UKT Spot Cleaner Vacuum - Rotator White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

