















| Product Dimensions | 28.7cm x 29.8cm x 28cm |
|---|---|
| Colour | Nordic Blue |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Perfect for all around the home and car |
| Key Feature 3 | Two solutions & attachments included |
| Key Feature 2 | Instantly removes stains & odours |
| GTIN | 622356268905 |
| Colour | Blue |
| Model Number | PX200UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Vacuum |
| Noise Level | 87 dB |
| Weight | 3.93 kg |
| Shipping Height | 34.5 cm |
| Shipping Weight | 4.7 kg |
| Shipping Width | 35.3 cm |
| Shipping Depth | 31 cm |
| Depth | 28 cm |
| Additional Information | Powerful suction extracts dirt & liquid for fast drying, Shark CarpetXpert Deep Clean Pro formula removes layers of ground-in dirt and grime, Shark StainStriker OXY Multiplier formula lifts and extracts stubborn stains and odours |
| Height (cm) | 28.7 cm |
| Features | Perfect for all around the home and car, Instantly removes stains & odours, Two solutions & attachments included |
| Promotions | Bosch Washer Dryer Gift |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 3.93kg |
| Cable length (m) | 1.3m |
Shark PX200UK Spot Cleaner Vacuum - Nordic Blue
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

