































| Product Dimensions | 114cm x 27cm x 17cm |
|---|---|
| Colour | Copper |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Clean Sense IQ |
| Key Feature 3 | DuoClean |
| Key Feature 2 | 60 Minute Run Time |
| GTIN | 622356254618 |
| Colour | Orange |
| Model Number | IZ400UKT |
| Product Category Group | SDA |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 5.5 kg |
| Shipping Height | 69 cm |
| Shipping Width | 20 cm |
| Shipping Depth | 20 cm |
| Depth | 17 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 114 cm |
| Features | Clean Sense IQ, 60 Minute Run Time, DuoClean |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 60 |
| Weight (kg) | 5.5kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Shark IZ400UKT Stratos Cordless Stick Vacuum Cleaner - Pet Pro Model - 60 Minutes Run Time - Copper
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

