





















| Product Dimensions | 119cm x 27cm x 17cm |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | 3.5 Hour Recharge Time |
| Key Feature 3 | Anti Hair Wrap, 0.7L Dust Capacity |
| Key Feature 2 | 40 Min Run Time, 3 Power Settings |
| GTIN | 622356262996 |
| Colour | Blue |
| Model Number | IZ202UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Stick Vacuum Cleaner |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 4.74 kg |
| Shipping Height | 73 cm |
| Shipping Width | 18 cm |
| Shipping Depth | 18 cm |
| Depth | 17 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 119 cm |
| Features | 3.5 Hour Recharge Time, 40 Min Run Time, 3 Power Settings, Anti Hair Wrap, 0.7L Dust Capacity |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 40 |
| Weight (kg) | 4.74kg |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Shark IZ202UK Cordless Stick Vacuum Cleaner - 40 Minutes Run Time - Blue.
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

