





















| Product Dimensions | 108cm x 25cm x 26cm |
|---|---|
| Colour | Red |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | With PowerFins & Power Lift-Away |
| Key Feature 3 | 2 x Power Levels, Upto 60 Minutes Run Time |
| Key Feature 2 | Duo Clean Technology |
| GTIN | 622356242691 |
| Colour | Red |
| Model Number | ICZ300UK |
| Product Category Group | SDA |
| Wi-Fi | No |
| Weight | 5.6 kg |
| Shipping Height | 77 cm |
| Shipping Width | 29.5 cm |
| Shipping Depth | 29.5 cm |
| Depth | 26 cm |
| Bluetooth | No |
| Height (cm) | 108 cm |
| Features | With PowerFins & Power Lift-Away, Duo Clean Technology, 2 x Power Levels, Upto 60 Minutes Run Time |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | Up to 60 |
| Weight (kg) | 5.6 |
| Cable length (m) | N/A (Cordless) |
Shark ICZ300UK Anti Hair Wrap Cordless Upright Vacuum Cleaner with PowerFins & Powered Lift-Away - 6
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

