

























Stay cool and comfortable with the Shark FA150UK 307FA150UK FlexBreeze TableMate Indoor to Outdoor Tabletop Fan in Winter Fog. This versatile fan is perfect for use both indoors and outdoors, making it ideal for any space.
Key Features:
- Tabletop fan perfect for indoor and outdoor use
- FlexBreeze technology allows for customizable airflow
- Winter Fog color adds a stylish touch to any space
- Adjustable height and tilt for personalized comfort
- Quiet operation for minimal disruption
| Colour Group | Silver/Grey |
|---|---|
| Product Range | Fans |
| Width | 29.5 cm |
| Height | 39.7 cm |
| Product Dimensions | 39.7cm x 29.5cm x 30.7cm |
| Colour | Winter Fog |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Upto 24hrs cordless run time* |
| Key Feature 3 | Durable and quiet |
| Key Feature 2 | Upto 20m cooling reach |
| GTIN | 622356304665 |
| Colour | Grey |
| Model Number | FA150UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Fan |
| Number of Fan Speeds | 5 |
| Weight | 2.77 kg |
| Warranty Information | 2-year guarantee (upon registration with ninja, uk & roi only) retain receipt and register product within 28 days of purchase. register online at www.ninjakitchen.co.uk/register-guarantee |
| Shipping Height | 45.4 cm |
| Shipping Weight | 4.8 kg |
| Shipping Width | 33.6 cm |
| Shipping Depth | 39.4 cm |
| Depth | 30.7 cm |
| Features | Upto 24hrs cordless run time*, Upto 20m cooling reach, Durable and quiet |
Shark 307FA150UK FlexBreeze TableMate Indoor to OutdoorTabletop Fan - Winter Fog
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

