



















| Product Dimensions | 111.2cm x 30.4cm x 34.8cm |
|---|---|
| Colour | White |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Clean & revive carpets |
| Key Feature 3 | Two cleaners & attachments included |
| Key Feature 2 | Built-in handheld stain & spot remover |
| GTIN | 622356268684 |
| Colour | White |
| Model Number | EX200UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Upright Vacuum |
| Noise Level | 87 dB |
| Weight | 7.9 kg |
| Shipping Height | 75.9 cm |
| Shipping Weight | 10.3 kg |
| Shipping Width | 37.3 cm |
| Shipping Depth | 33.5 cm |
| Depth | 34.8 cm |
| Additional Information | Perfect for deep cleaning carpets, rugs & upholstery, Deep cleans using powerful suction, a high-pressure spray and high-speed brush-roll, Powerful suction extracts dirt & liquid for fast drying , Tackle tough stains & spots with dual- |
| Height (cm) | 111.2 cm |
| Features | Clean & revive carpets, Built-in handheld stain & spot remover, Two cleaners & attachments included |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 7.9kg |
| Cable length (m) | 7.6m |
Shark EX200UK CarpetXpert Deep Carpet Cleaner with Built-In StainStriker - Rotator White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

