















| Product Dimensions | 111.12cm x 30.4cm x 34.8cm |
|---|---|
| Colour | Navy |
| Manufacturer | Shark |
| Key Feature 1 | Clean & revive carpets |
| Key Feature 3 | Cleaner & attachments included |
| Key Feature 2 | Built-in handheld stain & spot remover |
| GTIN | 622356271011 |
| Colour | Blue |
| Model Number | EX150UK |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Upright Vacuum |
| Noise Level | 91 dB |
| Weight | 8.1 kg |
| Shipping Height | 75.9 cm |
| Shipping Weight | 8.9 kg |
| Shipping Width | 37.3 cm |
| Shipping Depth | 33.5 cm |
| Depth | 34.8 cm |
| Height (cm) | 111.12 cm |
| Features | Clean & revive carpets, Built-in handheld stain & spot remover, Cleaner & attachments included |
| Container type | Bagless |
| Runtime (Minutes) | N/A (Corded) |
| Weight (kg) | 8.9kg |
| Cable length (m) | 7.6m |
Shark EX150UK Upright Vacuum Cleaner - Navy
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

