



















| Colour Group | Multi-coloured |
|---|---|
| Product Range | Cordless Vacuum Cleaners |
| Width | 25 cm |
| Height | 112.3 cm |
| Product Dimensions | 112.3cm x 25cm x 21.5cm |
| Colour | Teal Violet |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | Jet Cyclone tech ? Powerfully lifts dust fast |
| Key Feature 3 | Multi-layered filter ? Traps 99.9% of allergens |
| Key Feature 2 | Jet Fit Brush ? Reaches all floor types easily |
| Colour | Purple |
| Model Number | VS15A6031R4/EU |
| Key Feature 4 | 180° swivel head ? Manoeuvres swiftly in corners |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Cordless Handstick Vacuum |
| Noise Level | 86 dB |
| Package Contents | Jet 70 Vacuum, Turbo Action Brush, Combination Tool, Extension Crevice Tool, Mini Motorized tool, 1 x 40 min battery, 2 in 1 wall mount charger |
| Number of Power Levels | 3 |
| Weight | 2.6 kg |
| Warranty Information | registration requiredregister the warranty within 90 days at www.samsung.com/uk/support/warranty |
| Shipping Height | 75.7 cm |
| Shipping Weight | 5.3 kg |
| Shipping Width | 26 cm |
| Shipping Depth | 20.9 cm |
| Cordless | Yes |
| Cyclonic Technology | Yes |
| Depth | 21.5 cm |
| Accessories | Turbo Action Brush, Combination Tool, Extension Crevice Tool, Mini Motorized tool |
| Maximum Battery Recharge Time | 3.5hr |
| Maximum Battery Run Time | 40 min |
| Features | Jet Cyclone tech ? Powerfully lifts dust fast, Jet Fit Brush ? Reaches all floor types easily, Multi-layered filter ? Traps 99.9% of allergens, 180° swivel head ? Manoeuvres swiftly in corners |
| Dust Capacity | 0.8 L |
| Dust Collection | Bagless |
| Filter Type | Exhaust Filter |
Samsung VS15A6031R4 Jet 60 Turbo Cordless Stick Vacuum Cleaner
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

