















| Product Dimensions | 45.2cm x 72.9cm x 15.4cm |
|---|---|
| Colour | Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | 100% Colour Volume |
| Key Feature 3 | Smart TV powered by Tizen |
| Key Feature 2 | Object Tracking Sound LITE |
| GTIN | 8806094915808 |
| Colour | Black |
| Model Number | QE32Q50AEUXXU |
| Product Category Group | Brown Goods |
| Product Type | TV |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 5.4 kg |
| Shipping Height | 51.3 cm |
| Shipping Weight | 7.6 kg |
| Shipping Width | 81.5 cm |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 12.2 cm |
| Screen Size | 32 |
| Bluetooth | Yes |
| Height (cm) | 45.2 cm |
| Features | 100% Colour Volume, Object Tracking Sound LITE, Smart TV powered by Tizen |
| Energy Efficiency Class | F |
| Vesa Bracket Size | 100 x 100 |
| with DVD player | No |
| Promotion 3 | Samsung 5 year warranty |
| Smart | Yes |
| Freesat Built In | No |
| Screen Size (inches) | 32 |
Samsung QE32Q50AEUXXU 32" QLED FHD HDR TV
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com



