



















| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Solo Microwaves |
| Width | 48.9 cm |
| Height | 27.5 cm |
| Product Dimensions | 27.5cm x 48.9cm x 37.4cm |
| Colour | Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | Triple distribution System |
| Key Feature 3 | Eco Mode |
| Key Feature 2 | Auto Cook |
| GTIN | 8806097423003 |
| Colour | Black |
| Model Number | MS23K3515AK/EU |
| Key Feature 4 | Ceramic Enamel Interior |
| Product Category Group | SDA |
| Product Type | Microwave |
| Microwave Type | Solo Microwave |
| Number of Power Levels | 6 |
| Usable Cavity Volume | 23 L |
| Turntable Diameter | 28.8 cm |
| Weight | 12 kg |
| Warranty Information | registration required*register the warranty within 90 days at www.samsung.com/uk/support/warranty |
| Shipping Height | 32.6 cm |
| Shipping Weight | 13.5 kg |
| Shipping Width | 55.2 cm |
| Shipping Depth | 42.3 cm |
| Depth | 37.4 cm |
| Child Lock | Yes |
| Internal Depth | 32.4 cm |
| Installation Type | Freestanding |
| Internal Height | 21.1 cm |
| Internal Width | 33 cm |
| Microwave Power | 800 W |
| Features | Triple Distribution System, Auto Cook, Eco Mode, Ceramic Enamel Interior |
| Functions | 18 Functions |
Samsung MS23K3515AKEU 23L Solo Microwave Oven with Triple Distribution System - Black
✔ Rapid Delivery Available
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

