







The Samsung HW-S61D/XU 5.0ch All-in-One Wireless Soundbar in White is the perfect addition to any home entertainment system. With its sleek design and powerful sound quality, this soundbar will enhance your viewing experience like never before.
Key Features:
- 5.0 channel sound system for immersive audio
- Wireless connectivity for easy setup and minimal clutter
- Bluetooth technology for streaming music from your smartphone or tablet
- Adaptive Sound Lite technology for optimized sound based on content
- Game Mode for enhanced gaming experience
| Colour Group | White |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 67 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Product Dimensions | 6.2cm x 67cm x 10.5cm |
| Colour | White |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | All-in-one with 7 speakers |
| Key Feature 3 | Q-Symphony |
| GTIN | 8806095494074 |
| Colour | White |
| Model Number | HW-S61D/XU |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar |
| RMS Output Power | 200w |
| Weight | 2.7 kg |
| Shipping Height | 12.5 cm |
| Shipping Weight | 4.1 kg |
| Shipping Width | 90.8 cm |
| Shipping Depth | 15.8 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Additional Information | Sound tech :, Dolby ATMOS, Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, ATMOS Music, DTS 5.1ch, Voice Control: , Google: Yes, Alexa:Yes, Bixby: YES (built-in), |
| Features | All-in-one with 7 speakers, Wireless Dolby Atmos, Q-Symphony |
| HDMI | Yes |
| Subwoofer | No |
| Bluetooth | No |
Samsung HW-S61D/XU 5.0ch All-in-One Wireless Soundbar - White
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

