





















Immerse yourself in a true cinematic audio experience with the Samsung HW-Q930F/XU 9.1.4ch Q-Series Soundbar. This soundbar comes with a subwoofer and rear speakers to deliver a rich and powerful sound that brings your favorite movies, music, and games to life.
Key features include:
- 9.1.4 channel soundbar system for immersive audio
- Includes subwoofer and rear speakers for a complete audio setup
- Adaptive sound technology analyzes audio in real time for optimal sound quality
- Bluetooth connectivity for wireless streaming from your devices
- Compatible with Samsung's Q-Symphony technology for enhanced audio performance
| Colour Group | Black |
|---|---|
| Product Range | Soundbars Wired |
| Width | 111.07 cm |
| Height | 6.04 cm |
| Product Dimensions | 6.04cm x 111.07cm x 12cm |
| Colour | Titan Black |
| Manufacturer | Samsung |
| Key Feature 1 | 17 powerful speakers for true cinematic sound. |
| Key Feature 3 | Samsung Q-Symphony. |
| Key Feature 2 | Wireless Dolby Atmos. |
| GTIN | 8806097094029 |
| Colour | Black |
| Model Number | HW-Q930F/XU |
| Key Feature 4 | Rear speakers included |
| Product Category Group | CE |
| Product Type | Soundbar with Subwoofer and Rear Speakers |
| Rear Speaker Depth | 14 cm |
| Rear Speaker Height | 20.13 cm |
| Rear Speaker Width | 12.95 cm |
| Number of built in speakers | 17 |
| Number of Channels | 9.1.4 |
| Wall mountable | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| Weight | 5.3 kg |
| Warranty Information | consumer to keep receipt |
| Shipping Height | 41.2 cm |
| Shipping Weight | 20 kg |
| Shipping Width | 118.7 cm |
| Speaker Configuration | Center, Up-firing, Side-firing & Front Wide-firing |
| Smart Connect | Yes |
| Shipping Depth | 29.6 cm |
| Subwoofer Depth | 24.9 cm |
| Subwoofer Height | 25.18 cm |
| Subwoofer Width | 24.9 cm |
| Depth | 12 cm |
| Bluetooth | Yes |
| Features | 17 powerful speakers for true cinematic sound., Wireless Dolby Atmos., Samsung Q-Symphony., Rear speakers included |
| HDMI | Yes |
Samsung HW-Q930F/XU 9.1.4ch Q-Series Soundbar with Subwoofer & Rear Speakers - Titan Black
To order call 01263 733145
If you need further help and advice the Team in our Aylsham, North Walsham and Sheringham Stores, here in Norfolk and are always happy to assist.
We Deliver We Install We Repair and We Care - Please do Just Ask!
The stores can be contacted by phone:
Aylsham Tel: 01263 733145
North Walsham Tel: 01692 406398
Sheringham Tel: 01263 823220
You can also contact us via the Chatroom or email at sales@jbpostle.com

